03.jpg
květinové záhony, cesty a zpevněné cesty, osvětlení krajiny, odvodňovací zařízení, zpevnění svahů, vytváření jezírek a vodopádů.
květinové záhony, cesty a zpevněné cesty, osvětlení krajiny, odvodňovací zařízení, zpevnění svahů, vytváření jezírek a vodopádů.
02.jpg
květinové záhony, cesty a zpevněné cesty, osvětlení krajiny, odvodňovací zařízení, zpevnění svahů, vytváření jezírek a vodopádů.
01.jpg
květinové záhony, cesty a zpevněné cesty, osvětlení krajiny, odvodňovací zařízení, zpevnění svahů, vytváření jezírek a vodopádů.
previous arrow
next arrow

Souznění lidské společnosti s přírodou je jednou ze základních podmínek pro zdravou tělesnou i psychickou stránku každého jednotlivce. Dosáhnout toho lze o poznání snáze, pokud jsme obklopeni krásnými a udržovanými plochami, které dodávají okolí našeho domova či pracoviště jedinečný nádech božského klidu, pohody a pozitivní energie. Pro laika je to úkol vskutku nesnadný, a tak se není čemu divit, že zájem o krajinářské služby vydatně sílí. Výsledkem této dobré investice může být pro klienta maximálně útulné prostředí, které se přirozeně odrazí i na jeho náladě, energii a pracovitosti. Aby toho všeho bylo dosaženo při zachování maximální efektivity, je zcela zásadní zachovat jistou harmonii mezi architektonickou činností v oblasti a krajinným designem, jenž se nesmí vzájemně tlouci, nýbrž se musí doplňovat. I tento druh práce je naším denním chlebem, proto si dovolujeme nabídnout Vám své kvalitní služby. Vítejte na našich stránkách!

Zelený ráj pod taktovkou libereckých expertů

Odborníci z naší firmy srší kreativitou a ke každé zakázce přistupují individuálně, aby klientovi poskytli maximum ze svého umu.

Nevíte se rady s příměstskou oblastí nebo vám dělá vrásky na čele spíše nevzhledné okolí u kancelářských budov? Naši pracovníci si poradí ve všech případech a každému prostoru nahodí fasádu, ze které budou blednout závistí lidé široko daleko. Klíčový je dobře rozplánovaný tandem vhodných budov a krajinného designu, který stojí a padá převážně na maličkostech, do kterých byste to možná ani neřekli. Ať už jde o květinové záhony, cesty a zpevněné cesty, osvětlení krajiny, odvodňovací zařízení, zpevnění svahů či vytváření jezírek a vodopádů. S tím vším Vám dokážeme pomoci. Samozřejmostí je přitom kreativita a individuální přístup, které jsou nanejvýš patrné od prvního po poslední vývojový krok celého procesu.

Vítejte u nás

muz

Co děláme a co od nás můžete očekávat

 

Nepřeberné množství služeb a jejich významů

Práce na úpravách krajiny se skládají hned z několika důležitých kroků, přičemž jeden z těch vůbec nejvýraznějších představuje úprava květinových záhonů. Právě za jejich vydatného přispění lze vytvořit web vskutku krásný a unikátní. Precizně zvolená plejáda květin provoní zahradu a dodá vám pozitivní energii i výbornou náladu. Květinové záhony lze umístit do blízkosti umělých nádrží, popřípadě před vchodem do budovy nebo na území určené pro rekreaci. Samotné květinové záhony lze dále rozdělit na pravidelné, kam se řadí záhony, rabatky či arabesky, a krajinné, jenž se skládají z kompozičních skupin, polí nebo kontejnerového zahradnictví.

Odborníci naší firmy jsou dokonale seznámeni s vlastnostmi různých druhů květin a také tím, jaké jsou jejich vhodné kombinace. Zároveň vezmou v potaz podmínky pro pěstování rostlin a zodpovědně se zhostí výběru květin přesně tak, aby vás těšily po celou sezónu. To je základ, protože vhodně vysazené keře a stromy vytvoří tu nejpříjemnější atmosféru, díky které si pobyt v přírodě skutečně užijete.

Pro maximálně pohodlný pobyt na zahradě je třeba určit vhodné umístění cest, které nám pak usnadňují a urychlují potřebné přesuny z místa na místo, aniž bychom museli šlapat do citlivější zeleně. Za tímto účelem je třeba zvolit vhodný typ dlažby, který musí precizně zapadat do okolí ale zároveň musí bezchybně plnit svou primární úlohu a být dostatečně dostatečně odolná, aby vydržela po dlouhá léta. S touto problematikou pochopitelně souvisí i osvětlení, jakožto základ pro pohodlný a bezpečný pohyb noční zahradou, ale též pro promyšlené zdůraznění atraktivity architektonických struktur, různých jezírek či okrasných rostlin.

I voda zmůže se vzhledem krajiny mnohé, pokud si na jejím zapracování do okolí dá někdo práci. Nádrže a umělé vodopády představují v rámci krajiny poměrně zajímavou záležitost, která bezesportu vzbudí pozornost každého návštěvníka. Ještě před jejich samotnou realizací je též nezbytné zvolit to správné místo. Jedině tak lze naplno využít potenciálu vodních ploch – malými vodopády počínaje a průzračnými rybníčky konče. Pracovníci GardenParku volí vhodné místo pro nádrže na základě vlastností půdy, umístění stromů i přítomnosti budov, aby tak vyždímali ze stavby maximum. A aby všechny prvky zušlechtěného území dlouho lahodily našemu zraku, snaží se experti myslet dopředu co se týče údržby. K tomu je zvláštní pozornost věnována problémovým oblastem, jako jsou svahy. Ty je třeba vyztužit. S přebytečnou vodou pro změnu zatočíme pomocí drenáže.

Proč jsme nejvhodnější volba?

Jednotlivé kroky terénních úprav lze upravovat na základě zákazníkova přání a také na vlastnostech konkrétního objektu. Existují jakási klasická provedení, která se nesou v duchu osvědčených standardů, ale přesto jsme připraveni vyslechnout si názor objednavatele a - pokud je to možné a rozumné - vyhovět jeho požadavkům v maximálním možném rozsahu. Díky tomu bude stránka opravdu krásná a upravená

Rostliny, které standardně nabízíme pro terénní úpravy, se garantovaně přizpůsobí klimatickým podmínkám dané oblasti, přičemž naši experti zvolí ideální dobu pro jejich vylodění. K tomu navíc poskytujeme služby péče o porost, aby zůstal krásný a zdravý bez ohledu na roční období.

Nelze vybudovat krásné prostředí a přitom ignorovat architektonické prvky v podobě různých luceren, altánů nebo soch. Ty by neměly v extrémní míře zaplňovat prostor, jako spíše dolaďovat celkový dojem v souladu se zbytkem designových řešení. Jsme to právě my, kdo má s tímto typem práce bohaté zkušenosti a kdo je schopen k celé problematice přistoupit naprosto kompetentně. Hlavní myšlenkou přece je, aby zahrada v blízkosti domu nebo na území sousedícím s kanceláří působila krásně, relaxačně a pohodlně.

Konkrétní pořadí prováděných prací částečně vychází z individuálních vlastností dané lokality, do kterých spadá mimo jiné i velikost, topografie a celkový stav na počátku projektu. Poměrně časté jsou takové práce, které zahrnují hned několik úkonů naráz na celém ohraničeném území, někde je ale nezbytné držet se přísně stanovené posloupnosti. Standardně bývá o poznání snazší naplánovat takový projekt, který přichází s terénními úpravami ruku v ruce s probíhající výstavbou. Díky tomu lze uvést vnitřní infrastrukturu lokality do obecné harmonie. Práce ale neustává ani po samotném dokončení stavby, kdy si naší experti budou moci zvolit ideální řešení pro terénní úpravy a umístění dekorativních prvků. Kompetentní a zodpovědný přístup je v danou chvíli samozřejmý a představuje onen zásadní klíč k vytouženému úspěchu, který nakonec potěší klienta, nás i všechny návštěvníky „znovuzrozeného“ prostředí.

 

 

 

 

„Kniha je záhradou, kterou si můžeme nosit sebou.“
Arabské přísloví