titul

zdi

Hovoříme-li o možnostech zlepšování městských a soukromých oblastí, pak je design krajiny bezesporu tou nejlepší volbou. V rámci terénních, zahradnických a parkových úprav bývá běžnou součástí projektu i budování opěrných zdí.

Taková opěrná zeď v sobě snoubí kombinaci dekorativního a ochranného prvku. Stěny precizně zapadají do zastavěné plochy a umí zamezovat přímému vyplavování sypké zeminy. Dekorativní stěny mají i své praktické výhody. A tak vaše čerstvě vybudovaná zahrada získá nádech exkluzivity, o kterém se vám ani nesnilo.

Po výstavbě opěrných zdí je vhodné sáhnout také v situacích, kdy potřebujeme plochu rozdělit do několika oddělených zón, popřípadě skrýt její četné vizuální nerovnosti. Zahradní architekt může nabídnout nejlepší možnost využití výškových rozdílů na místě.

Postup

Zpočátku je důležité vybrat vhodné místo pro nádrž, které by mělo být dostatečně rozlehlé a dobře osvětlené. To zamezí nežádoucímu zanášení jezera listím ze stromů a dalším nepořádkem. Pak už by měly přicházet na řadu následující kroky:

  • Určete velikost a tvar konstrukce;
  • Vykopejte jámu;
  • Proveďte hydroizolaci;
  • Nainstalujte čerpadlo;
  • Postavte vodopád;
  • Pozdvihněte design na novou úroveň.

 

Co se týče tvaru jezírka, tak se představivosti meze nekladou, ale měli byste brát v potaz vzhled okolí i geometrii budov, aby nový objekt do celku dobře zapadal. V potaz je třeba brát také ideální hloubku, která vychází především z výběru živočichů a rostlin, jenž v něm budou žít. Vytažením jámy je nutné navlhčit a zhutnit její stěny, položit hydroizolační fólii a dobře ji upevnit. Krajním řešením je případně plastová miska. Jakmile dojde k naplnění jámy vodou, měly by dokonale vyniknout její břehy plné ozdobných oblázků, sutí, balvanů a právě rostlinek.

Následovat může samotná tvorba vodopádu, ke kterému si vytvoříme cestičku prostřednictvím hotové formy kroků či vyložením cestičky z plochých kamenů. Zda to bude jeden proud vody nebo jich bude více, záleží čistě na vašich požadavcích. V nabídce nabídce jsou klidné a pozvolna tekoucí vodopády, stejně jako verze rychlé a pěnivé. Bez ohledu na variantu bude vodu dodávat čerpadlo skryté pod skalami, takže nebude ani v nejmenším narušovat vizuální stránku prostředí.

Takové krásně ozdobené jezero či vodopád představují významnou součást krásné a upravené zahrady. Pokud máte o podobné projekty zájem, pak nás neváhejte kontaktovat.

Napiště nám

Neplatný Vstup
Invalid Input
Neplatný Vstup
Invalid Input
Neplatný Vstup
Neplatný vstup
Neplatný vstup

 

 

 

„Kniha je záhradou, kterou si můžeme nosit sebou.“
Arabské přísloví