titul

osvětlení krajiny

Poslání a klady krajinného osvětlení. Zařízení vhodná k osvětlení nádrží, květinových záhonů, trávníků, schůdků, zahradních cest, vchodů.

Před uvedením plánu v praxi je nutné dbát i na nezbytnou stránku osvětlení, které je podmínkou pro vznik krásné a bezpečné zahrady, jež bude maximalizovat svůj potenciál i uprostřed noci. V případě, že je systém osvětlení dobře promyšlený, lze se po území pohybovat takřka kdykoliv, aniž by se člověk cítit ochuzen o tamní krásy nebo ohrožen nebezpečím z temných zákoutí. Takové osvětlené květinové záhony a trávníky, jezírka, bazény a schody domu navíc vypadají velmi atraktivně a dodávají zahradě mimořádné kouzlo. Pobyt v přírodě je fajn, tak proč si ho neprodloužit až do pozdních nočních hodin, že?

Typy pouličního osvětlení
Osvětlení krajiny může být:
Funkční;
Dekorativní.
 

Masters dokáže vašemu webu dodat na romantické, slavnostní i tajemné atmosféře. Aby bylo riziko úrazu co nejnižší, lze osvětlení navrhnout tak, aby pokrývalo vstup do garáže, verandy i cest. Při tom všem je brán v potaz fakt, že zařízení musí být odolné, snadno použitelné a středně jasné. Co se týče osvětlení pro keře, trávníky, altány a stromy, jedná se zpravidla o dekorativní účely. Primární ohled je třeba brát na fasádu domu a zároveň je důležité označit hranice dvora.

Za tímto účelem se využívají žárovky, zářivky nebo LED. Samotnou kvalitu světla lze následně doladit prostřednictvím matného skla. Značné oblíbenosti se pro svůj vzhled těší koule, stojací lampy a retro lampy. Zejména v domácích zahradách také často vídáme vestavěná světla. Ta mohou být instalována do obrubníků, alpských skluzavek, fontán a schodů. Své místo při zkrášlování exteriérů mívají také nástěnná svítidla umístěná na fasádě budov, jež zdůrazní vzhled okolních květinových záhonů, soch a nádrží.

Volba vhodných lamp je úkolem nesnadným a důležitým, proto Vám budou k dispozici naši odborníci, kteří s výběrem pomohou a poradí. Vhodné je dbát na to, aby pouzdra nerezavěla a nepoškozovala se vlivem působení slunečního záření. Samotná volba jasu posléze vychází z účelu, pro který dané svítidlo vybíráme. Ve většině případů volba připadá na tlumené světlo, které není pro náš zrak nepříjemné. Ať už bude Vaše přání jakékoliv, můžete se spolehnout na naše odborné nápady i na jejich následnou realizaci.

Napiště nám

Neplatný Vstup
Invalid Input
Neplatný Vstup
Invalid Input
Neplatný Vstup
Neplatný vstup
Neplatný vstup

 

 

 

„Kniha je záhradou, kterou si můžeme nosit sebou.“
Arabské přísloví