titul

4

Způsoby realizace umělých vodopádů a nádrží na požadovaném místě. Klady služby, vlastnosti volby materiálů a technologií.

Tvorba umělých jezírek a vodopádů v zahradě odpovídá nejčerstvějším módním trendům v krajinářském designu. Přítomnost vody skutečně značným zpsůobem ovlivňuje vizuální stránku letní chaty, jež představuje ideální místo k odpočinku a naplňuje lidi pozitivní energií. I sebeobyčejnější rybník získá na kouzlu, pokud se do něj vlévá kaskádovitý potok.

Stavba nádrže není jen tak a její realizace nesporně vyžaduje nějaké ty speciální dovednosti, aby byly mimo jiné dobře monitorovány vlastnosti území, jež mohou být při výstavbě zásadní. Tímto způsobem lze vkusně zatraktivnit vaše stránky a vytvořit rybník jako z pohádky.

Pustíme se do práce

Všechno to začíná volbou vhodného místa pro nádrž. Zpravidla by mělo být otevřené a dobře osvětlené, což zabrání zanášení oblasti nepořádkem v podobě listí ze stromu atd. Až po výběru vhodného místa by měla následovat další kroky

Určete velikost a tvar konstrukce;
Vykopat jámu;
Proveďte hydroizolaci;
Nainstalujte čerpadlo;
Vytvořte vodopád;
Vytříbit design.
 

Co se týče tvaru jezírka, tak se představivosti meze nekladou, ale měli byste brát v potaz vzhled okolí i geometrii budov, aby nový objekt do celku dobře zapadal. V potaz je třeba brát také ideální hloubku, která vychází především z výběru živočichů a rostlin, jenž v něm budou žít. Vytažením jámy je nutné navlhčit a zhutnit její stěny, položit hydroizolační fólii a dobře ji upevnit. Krajním řešením je případně plastová miska. Jakmile dojde k naplnění jámy vodou, měly by dokonale vyniknout její břehy plné ozdobných oblázků, sutí, balvanů a právě rostlinek.

Následovat může samotná tvorba vodopádu, ke kterému si vytvoříme cestičku prostřednictvím hotové formy kroků či vyložením cestičky z plochých kamenů. Zda to bude jeden proud vody nebo jich bude více, záleží čistě na vašich požadavcích. V nabídce nabídce jsou klidné a pozvolna tekoucí vodopády, stejně jako verze rychlé a pěnivé. Bez ohledu na variantu bude vodu dodávat čerpadlo skryté pod skalami, takže nebude ani v nejmenším narušovat vizuální stránku prostředí.

Takové krásně ozdobené jezero či vodopád představují významnou součást krásné a upravené zahrady. Pokud máte o podobné projekty zájem, pak nás neváhejte kontaktovat.

Napiště nám

Neplatný Vstup
Invalid Input
Neplatný Vstup
Invalid Input
Neplatný Vstup
Neplatný vstup
Neplatný vstup

 

 

 

„Kniha je záhradou, kterou si můžeme nosit sebou.“
Arabské přísloví