titul

potok

Práce na designu zahradní krajiny může zahrnovat i tvorbu umělého potoka. Unikátní služby pro tvorbu streamů. Benefity, materiály i metody.

Jak všichni moc dobře víme, voda má mimořádně pozitivní dopad na naší psychiku, vzbuzuje v nás pocit klidu, harmonie a zkrášluje zahradu. Tam, kde matka příroda vodní plochy nenadělila, pomůže umělý potok, jenž bude úžasným doplňkem nádrže a akcentem místa. Naši speciálisté z GardenParku vytvoří na vašem území přenádherný potok, který vám pak pomohou spravovat, aby si co nejdéle zachoval svou krásu a funkci.

Výhody

  • Umělý proud je užitečný v následujících případech:
  • Je to obdivuhodná zahradní dekorace;
  • Zlepšuje filtraci vody v nádrži;
  • Odděluje funkční oblasti webu;
  • Propojí vodopád s jezírkem.

 

Posláním proudnic není pouze funkce estetická, ale též praktická. Samotnou jejich přítomností totiž dosáhneme speciálního mikroklimatu v zahradě, snáze vypěstujeme vlhkomilné rostliny a také můžeme chovat ryby, které prostředí taktéž dodají na atmosféře. Tekoucí voda zároveň perfektně dokresluje celkový obraz krajinného designu. A pokud navíc protéká kaskádami, získává jiskru takřka nepopsatelnou. To vyžaduje stavbu vodopádu. Díky Masters of "GardenPark" naplánujeme území takovým způsobem, aby provedli vhodné výškové změny. Díky tomu bude potok vypadat obzvláště působivě a přitom nebude vyžadovat tolik vody.

V případě tvorby nádrže bývají odborníky využívány jednak hotové kaskády a jednak film. V takovém případě je třeba nastavit správný tvar i rozměry včetně směru proudění, což má vodě zamezit vsáknout se do půdy. Jinou variantou, ačkoliv poněkud náročnou, může být použití betonu a přírodního kamene. Díky tomu lze dosáhnout streamů libovolné konfigurace i velikosti. Návrh si můžete zhotovit sami nebo požádat o pomoc odborníka. Všechny práce budou vykonány s maximálním ohledem na vlastnosti dané lokality, přítomnost budov a dalších dekorativních prvků, aby potok do celé scenérie dokonale zapadl a bezchybně plnit svou funkci. Experti se postarají o správnou výsadbu vlhkomilných rostlin podél břehů. Výsledkem budou stránky překypující životem i obdivuhodnou dynamikou.

Napiště nám

Neplatný Vstup
Invalid Input
Neplatný Vstup
Invalid Input
Neplatný Vstup
Neplatný vstup
Neplatný vstup

 

 

 

„Kniha je záhradou, kterou si můžeme nosit sebou.“
Arabské přísloví