titul

vysadba

Nejvhodnějším obdobím pro výsadbu větších rostlin jsou jaro a podzim. V těchto časech se poškozené kořeny nejsnáze obnovují. Rostliny zároveň netrpí nedostatkem srážek a objednavatel se může těšit z nějakých těch ušetřených stokorun za vodu. Pokud jde o samotnou péči, není třeba se ničeho obávat. Vysazeným stromům musíme pouze zajistit dostatek živin, které pomohou rostlinu připravit na období intenzivního růstu. Zvláště během podzimu je určitě vhodné zajistit vysazené flóře dostatek fosforu a draslíku, které rostlinám pomohou přežít mrazy. V průběhu jara je žádoucí krmit kořenový systém kořenovými stimulanty a močovinou, což zajistí snazší obnovitelnost kořenů. Při zalévání se přidávají všechny potřebné vrchní obvazy a hnojiva.

Letní výsadba: Paradoxně neideální volba

Takové prosluněné léto přímo vybízí k pracovnímu pobytu na zahrádce. Ale ne vždy to musí být vhodná volba. Konkrétně výsadba stromů je v tomto období vyloženě nejhorší. Stromy mají v této sezóně kvůli vysoké teplotě vzduchu zvýšenou vydatnost vláhy, což vede k narušení regenerace kořenového systému, která je rázem pomalejší a strom se hůře zakořeňuje. Aby byly tyto nežádoucí jevy co nejmírnější, experti doporučují pravidelnou zálivku kropením a částečným odstraňováním mladých výhonků.

Služby v pohybu

Co takový transfer služeb obnáší? Inu, taková služba se může ukázat jako nepostradatelná v momentě, kdy máme rozdělanou přestavbu zahrádky a přecházíme do stadia transplantace zdravých a přenádherných rostlin na vybrané místo. Nebývá to úplně snadné, protože vzrostlé stromy mají vyvinutý kořenový systém, který se může během přesazování poměrně snadno poškodit. Experty proto varují, aby tyto úkony nevykonávali lidé na vlastní pěst a raději přenechali zodpovědnost na profesionálech. Mimo samotné výsadby a přesazování nabízejí tito experti také služby v oblasti krmení a péče o rostliny. Nechte svou zahradu v rukách profesionálů a dosáhněte tak dokonale upraveného prostředí a fantastického výhledu takřka bez úsilí a bez práce.

Napiště nám

Neplatný Vstup
Invalid Input
Neplatný Vstup
Invalid Input
Neplatný Vstup
Neplatný vstup
Neplatný vstup

 

 

 

„Kniha je záhradou, kterou si můžeme nosit sebou.“
Arabské přísloví